Hakkımızda

Recep YILDIRIM
1991 yılında dünyaya gözlerimi açtım. Bilgisayar ile tanışmam lise yıllarımda oldu. İlk Hello World 'umu da yazmam o zamanlarda idi, gerçi hala hello world öteye gidemedik ya. Şu an Karabük Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü okuyorum. Yalnız okumaktan ziyade bir şeyler üretenlerden olmak istiyorum. Kendi çapımda yaptığım ufak projelerim olsa da henüz hayata geçmiş bir projem yok. En çok dil olarak PHP ile uğraşmamın yanı sıra diğer programlama dillerinin da azar azar tanıda baktım. Veri tabanlarının mükemmel bir şekilde geleceğe yönelik tasarlanması düşünenlerdenim. Bir sistemin tam olarak nasıl çalıştığını anlamadan onun ilgi yaptığım her şeyden memnun kalamıyorum.

İlk okul yıllarımda verilen her özet çıkarma ödevini, hikayenin başından, sonundan ve ortasından yazarak geçiştirmişimdir. O zamanlar fark etmesem de şimdi ne kadar büyük bir yanlış yaptığımı anlıyorum. Bilgikirliligi.net de kitap okumayı sevmeyen tüm herkesin kitapların ne kadar faydalı olduğu görmeleri içindir. Bilgikirliligi.net de bulunan tüm özetler, kardeşlerimin ödevlerine yardımcı olmasının yanı sıra kitapların ne kadar güzel olduğunun farkına varmalarını istemenden dolayı ortaya çıkmıştır. Bu sitede çok emeği geçen kardeşim Hakan YILDIRIM' a çok teşekkür ediyorum.

Hakan YILDIRIM
Ben Hakan Yıldırım 1997 yılında doğdum ve diş hekimliği bölümünde okumaktayım. Programcılıkla ilk olarak 14 yaşında abimin hazırladığı c dilinde hello world uygulaması sayesinde tanıştım. O uygulamayı gördüğüm anda onun nasıl yapıldığı daha iyilerini yapmak için can atıyordum.

Kendimizi geliştirmek için videolar, örnek uygulamalara baktık ve hep daha fazlasını öğrenmek istiyorduk. Belli bir yerden sonra hiçbir şeyin imkansız olmadığının, iyi büyük uygulamalar geliştirmek istiyorsam mantık ve yaratıcılık yeteneğini kullanıp her türlü projelerinin hazırlanabileceğinin farkına vardım. Şuan daha çok C# diliyle daha çok uğraşmış olup her gün yeni bir programlamayla alakalı bir bilgi öğrenip kendimi daha da geliştirmek istiyorum. 

Yorum Gönder