Kürk Mantolu Madonna Kitap Kısa Özeti

Sabahattin Ali' nin sıra dışı okunmaya değer bir aşk romanı Kürk Montlu Madonna. Roman okurken okuyucusu hep bir merakta bırakıyor.

Kürk Montlu Madonna Ana Fikri
Hayatta karşımıza çıkan her insanın bir hikayesi vardır. Sessiz içine kapanık insanların göründüğü gibi değilde aslında içinde ne fırtınaların koptuğu. İnsanları diğer insanların yorumlarına bakarak değerlendirilmemesi gerektiği ve herkesin yaşanmaya, okunmaya değer bir aşk hikayesi olduğu.

Kürk Montlu MadonnaKürk Montlu Madonna Konusu: Kahramanımız yeni tanıştığı bir Raif isimli bir kişinin kendi içine sakladığı kimselere söyleyemediği bir aşk hikayesi ve hayatın ona getirdikleri onun yaşadıklarını hissetmesi.

Kürk Montlu Madonna Sabahattin Ali Kitap Kısa Özeti
İş arayan romanımızın kahramanı Rasim bir arkadaşının ofisinde az da olsa kendine yetecek bir maaşla işe başlar normal hayatı var yeni işine alışan Rasim iş yerinde kimsenin konuşmadığı herkesin azarladığı kendi içine kapanık Raif beyi görür ve onun sanıldığı gibi biri olmadığını içinde bambaşka bir dünya saklı olduğunu düşünür onunla iletişim kurmaya çalışır. Raif bey sessizdir pek kahramanımızla muhatap olmasa da zamanla ona ısın mayada başlar aralarındaki arkadaşlıkta günden güne artar zaman geçtikçe onu daha iyi tanımaya baylar onun her gün okuduğu herkes den sakladığı bir el defteri olduğunu fark edere o defteri ona sorsa da bunun ne olduğunu öğrenemez. Bir gün rahatsızlanan Raif beyi evine bırakır o sıra ailesini tanır ve onun üzerine kurdukları baskıyı da sezer. Kahramanımız iş yerine Raif beyin işlerini halletmek için gittiğinde aklına Raif beyin sır gibi sakladığı defterini okumak gelir. Deftere de yurtdışını çok görmek isteyen Raif beyin hayat hikayesi yazar babasını isteği ile yurt dışına giden Raif bey sabun fabrikasında işe girip çalışmaya başlar normal bir hayat sürdürür bir gün bir resim sergisinde çizilmiş kürk montlu kadın resmine gözü takılır ve tabloya hayran kalır artık sürekli resmi görmek için o sergiye gider bu oradakilerin dikkatini de çeker ve bir gün bir mekanda resmi çizilen kadını görür ve onun la tanışmak için masasına gider kısa sürede tanışırlar ve konuşmaya başlarlar günler geçtikçe bir birlerine aşık olurlar. Babasını hastalandığını öğrenen Raif bey ülkesine geri döner ve buradaki işleri de düzeltmeye karar verir bu arada sevdi kadın olan Maria ile mektuplaşmaya devam ederler ve günler geçtikçe Maria dan mektup gelmemeye başlar Raif bey ne olduğunu anlam için yurt dışına gittiğinde Maria' nın öldüğünü söylerler. Ülkesine geri döner ve artık hiç bir şeyi önemsemez.


19 yorum

Adsız mod

muazzam,

Cevap Yaz
Adsız mod

bence muazzam değil kardesim

Cevap Yaz
Adsız mod

bencede

Cevap Yaz

Özetin sonu kitabı yansıtmıyor.

Cevap Yaz

Çok güzel beyler ve bayanlar

Cevap Yaz

Gerçekten işime yaradı sağol

Cevap Yaz
Adsız mod

pekte güzel değil yazım hatası çok ve bazı yerler eksik biraz saçma olmuş ama olsun elinize sağlık.

Cevap Yaz

yanlız kitap böyle bitmiyo ki

Cevap Yaz
Adsız mod

muazzam

Cevap Yaz

Yanlız bir yeri atlamışsınız kitap öyle bitmiyor

Cevap Yaz

yazım yanlışları var ama güzel olmuş ama yazım yanlışları olmasaydı çok iyi olurdu.

Cevap Yaz
Adsız mod

kitapı okuyup da anlamıyorsan kitaba niye kötü diyiyorsun

Cevap Yaz
Adsız mod

Rasim Rsif Beyden habersiz el defterini okumuyorki onu ikna edip alıyor.Rasim kadının masasına gitmiyor Maria geliyor ve vir çok hata ama yinede eline sağlık

Cevap Yaz
Adsız mod

Raif Almanya'ya gitmiyor, oradan tanıdığı bir ahbabıyla (Maria'nın kuzeni) karşılaştığı Ankara'da öğreniyor. Defter izinsiz okunmuyor ve sonu bu bu şekilde değil.

Cevap Yaz

çok fazla hata var bilgilerde

Cevap Yaz
Adsız mod

Güzel kısa tam istediğim gibi ama çooook yazım hatası var. Kafam çok karıştı ama yinede yapmayı denedim ve yaptım

Cevap Yaz
Adsız mod

efsane

Cevap Yaz
Adsız mod

Kitap ile özet birbirini tutmuyor, özet yanlış yapılmış

Cevap Yaz

Yorum Gönder