Denizler Altında Yirmi Bin Fersah Kısa Özeti ve Macerası

Okyanuslarının derinliklerini keşfetmeye hazır mısınız. Kaptan Nemo ve ekibinin yeni şeyler görme merakı ile yaptıkları gezintiye şahit olacağınız sizi süper heyecanlandıracak bir kitap. Okyanusların derinliklerindeki harika macera. Arkadaşlar üşenmeyin ve bu kitabı okuyun.

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah Özeti

1866 yıllarında denizlerde birçok gemi bilinmeyen nedenlerden batmaktadır. Herkes bu şeyin bir canavar olduğunu düşünmektedir. Gemileri batıran bu şeyin ne olduğunu öğrenmek üzere bir grup oluşturulur. Grupta Fransız bilimci olan Arannox ve yardımcısı da bulunmaktadır. Abraham Lincon isimli gemi ile araştırma yapmak üzere yola çıkarlar.
Gemi Japonya yaklaştıklarında suyun içinde bir şey ile karşılaşırlar onu yakalamaya çalışsalar da karşı saldırıya uğrayarak Aronnox ve bir kaç kişi gemiden kendilerine saldıran şeyin üzerine düşerler. Gemilerini batıran bu şey herkesin düşündüğünün aksine bir canavar değil denizaltı dır.
Arannox ve yanındakileri denizaltının içine alınırlar. Bu denizaltının kaptanı Nemo isminde birisidir, gemide bulunanlarla birlikte toplumdan uzaklaşarak denizleri altını keşfetmeye çıktıklarını ve kendilerine saldıran olursa onları batırdıklarını anlatmıştır. Heyetin artık gemide tutsak olduklarını ama onlarla birlikte yeni keşfettikleri şeyleri görmelerini istemektedir. Arronnox ilk başlarda bu durum hoşuna gitmese de hayatı boyunca hiç bilmediği çok farklı şeyler görmüştür. Kutupları, mercanları çok değişik yerler keşfetmişlerdi. Ancak hala orada tutsaktırlar.
Yolculukları sırasında kaptan Nemo ve ekibi onlara saldıran ne olursa batırmaktadır. Heyet bir yolunu bulup oradan kaçmak için plan yaparlar. Kaptan Nemo da bir gemiye saldırır ve orada bulunan insanların ölmesine sebep olur bu durum onu çok üzer bu işi bırakmaya karar verir. Bizim heyet sökmüş oldukları bir filika ile kaçmaya başlarlar ancak denizdeki dalgalar nedeniyle fazla dayanamayıp devrilirler Aronnox gözünü açtığında bir adadadır ancak yanındaki arkadaşlarından bazıları yoktur.

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah Kapağı


Kitabın özet olarak çok kısa olduğunu farkındayız ancak bu kitabı sizin okumanızın daha fazla faydası olacağını düşünmekteyiz.

Kitabın Yazarı: Jules VERNE
Sayfa Sayısı: 129 Sayfa

6 yorum

güzel inşallah yararlı olur

Cevap Yaz

Cok iyi bir kitap

Cevap Yaz

özeti çok kısa değil bence

Cevap Yaz

bu kitabın ana düşüncesi nedir acil söyler misiniz?

Cevap Yaz
Adsız mod

muhteşem bir kitap tavsiye ederim. özet bence gayet başarılı ve harika...

Cevap Yaz

Yorum Gönder